fbpx
10aug.

Iga töövestlus on unikaalne, kus lähtutakse töökohast endast, kuid vestlusel annad Sa ettevõttele endast esmase arusaama just sellest, kas Sina võiksid sobida sellele töökohale. HR Agency jagab enda kaheksat mõtet, kuidas ettevõttele töövestlusel paremini silma jääda.

Riieta ennast mugavalt, ent viisakalt.

Esimese hinnangu Sinu kohta saab vestluse läbiviija siis, kui Sa uksest sisse astud. Inimese aju jälgib esmalt inimese välimust. Väldi vestlusele tulles kindlasti dresse, liialt avaraid riided, lühikesi keite/seelikuid aga ära ka pinguta üle riiete valikuga. 

Tutvu enne vestlust töökohaga, kuhu Sa kandideerid.

Tüüpilisel töövestlusel küsitakse Sinult, miks Sa kandideerisid just sellele ametile, või miks just Sina peaksid selle töökoha saama. Selleks, et Sa ei jääks vestlusel vastamisega hätta, uuri eelnevalt millisele ametile Sa kandideerisid. Loe läbi põhjalikult töökuulutus ning valmista ette kodus küsimused, mis Sind selle töö kohta huvitavad.

Tule vestlusele 5-10 minutit varem kohale.

Hilinemine töövestlusele on väga tugev punane hüüumärk ettevõttele. Selleks, et Sa ei satuks piinlikku olukorda, tutvu kodus eelnevalt teekonnaga. Tee endale selgeks kaua Sa sõidad vestluse toimumiskohta, millised bussid sinna sõidavad, ning mis peatuses Sa väljuma pead. Arvuta teekonna pikkust 5-10 minutilise varuga, et Sa ei hilineks ka siis, kui teel on liiklusummik. Kui siiski hilined, anna ettevõttele sellest esimesel võimalusel teada ning anna eeldatav hinnang, kui palju Sa kokkulepitud ajast hilined.

Vestlusele tulles tervita kõiki inimesi.

Kohale jõudes tutvusta kes Sa oled ning mis põhjusel Sa just nende ettevõttes oled. Ära unusta ka tervitada inimesi, kellega enne või pärast vestlust kohtud.

Enne vestluse algust lülita hääletuks oma telefon.

Töövestlusel jagab ettevõtte Sinuga palju informatsiooni, mis Sinu soovitud ametiga seostub. Selleks, et ükski infokild kaduma ei läheks, lülita vestlusel välja kõik segavad faktorid, näiteks telefon ja nutikell.

Tee vestlusel märkmeid.

Vestlusele soovitan kaasa võtta märkmiku või paberilehe, kuhu saad üles kirjutada kogu vajaliku info, nagu näiteks tööajad, palgasüsteem, boonused või täpsema töökoha asukoha. Nii on Sul hiljem võimalus kontrollida üle info või võrrelda konkreetset tööpakkumist teiste töökohatega. 

Jälgi oma kehakeelt ja sõnakasutust.

Ära unusta, et tegemist on ikkagi töövestlusega, kus ettevõtte jälgib Sinu käitumist. Kontrolli oma sõnakasutust, et Sa ei kasutaks ebasobivaid slänge või muid võõrkeelseid sõnu. Ka kehakeel reedab palju Sinu kohta. Sellega seoses väldi ebasobiliku istumisviisi, hoia selg sirgu ja ära mängi oma juustega – nii näitad ettevõttele oma enesekontrolli ja ka ühtlasi austust vestluskaaslase vastu.

Ole avatud ja Sina ise.

Jää vestluse ajal iseendaks ning väljenda oma soove ettevõttele selgelt. Ole aus oma eripärade või ettekujutuste osas, kui Sul on töökoha osas erisoove (tervislikud, eraelulised, kindlad tööajad) siis jaga neid ettevõttele kohe ja ausalt. Tutvusta ettevõttele ka ennast kui inimesena, mitte kui ainult töötajana – räägi oma hobidest ja vaba aja tegevustest, nii saab ettevõte parema ettekujutise, milline inimene Sa oled. Pea meeles, tööle võetakse see inimene, kellena Sa ennast vestlusel esitled. 

Just need 8 soovitust aitavad Sul tööintervjuul jätta endast hea esmamulje. Enne järgmist töövestlust loe see artikkel veel korra läbi ning mine julgelt ja enesekindlalt endast head muljet jätma.

Lisa kommentaar