Kasulik

Välistööjõud hõivab tööturgu

Kui palju eestlasi töötab Soomes, Norras, Rootsis või mujal maailmas ja teenib kõrgemat töötasu kui kodumaal?

Neid mehi ja naisi on palju ning hulk nendest toimetab kõrge ohvriga. Kasin elamistingimus ühiselamus, rutiin, pikad tööpäevad ja harva perega ajaveetmised on paljudele tuttavad. Tänaseks kogeb Eestimaal sama elu välistööjõud, keda paljud personali- ja vahendusettevõtted hordidega sisse toovad Ukrainast, Leedust, Lätist ja teistest odavriikidest.

Odav tööjõud tootmises, keevitajate või muu lihtsama ametikoha näol muudab eestlase jaoks nii mõndagi.

Kui aastaid tagasi oli välitööjõudu vähestes ettevõtetes, siis tänane töötajate ebareaalsed palgaootused ning pirtsakus surub aina rohkem tööandjaid vaatama välisriikidesse.
Käesoleval aastal plaanib kümnest tööandjast vähemalt kaks ettevõtet suurendada oma meeskonda just välistööjõu näol.

Kuna täitmata ametikohti on Eestis palju ning suure hõivemäära ja palgaootuse tõttu on värbamine ettevõtetele väga keeruliseks muutunud, siis vastavalt sellele on tööandja huvi täita puuduvad ametikohad kiirelt ning mõistliku kuludega välisriigist. Selles ahelas osaleb aktiivne välistööjõud, kellel on kasvava Eesti palganumbriga suur motivatsioon töötada eemal kodumaast.’

 

 

HR Agency värbajad seisavad igapäevaselt silmitsi suure võistlusega, et pakkuda tööd vaid Eestis elavatele inimestele ning on jätnud kõrvale Euroopa liidu ja kolmandate riikide tööotsijad. Meie endi keskel on nii palju tublisid töötajaid, kuid palganumber enam sinna ei küündi, et värbamisprotsess jõuaks kohtumise faasi.

Oleme enda partnerite hulka saanud palju mainekaid ettevõtteid, kes proovivad meiega koos astuda sama sammu. Loome üheskoos töötajatega hea sideme, toome välja lisaväärtusi ning näitame neile tõelist hoolimist ka peale tööle asumist.
See ei ole lihtsalt lahing jäämaks ellu oma tõekspidamiste jaoks, vaid tõsine sõda tööturul, mille keskmes on pea kaotanud väga paljud.

Sooviksime, et inimesed vaataksid palganumbrist kaugemale ja näeksid, et see ralli on ajutine nähtus ning tervest peost võidavad lõpuks need, kes on usaldusväärse ja hooliva ettevõtte meeskonnas.