fbpx
17aug.

Värbamisagentuuri teenused toovad kasu igas suuruses ettevõtetele

Ütleme nii nagu on – Personalitöötajatel tuleb ikka ette aja- ja ressursipuudust. Kui üldiselt hoitakse keskmise ja suure meeskonnaga ettevõtetes HR osakonna töötajaskond kitsas või rakkes paljude/kriitiliste ülesannetega, siis võib kiireloomulisel ajal rutiini sattudes langeda motivatsioon – uusi kandidaate on raske leida ning nende sobivuse hindamine võib muutuda keeruliseks. 

Kui arvatakse, et värbamisagentuuri teenused ja nende sisseostmine on kulukas ning mõeldud vaid suurtele ettevõtetele, siis saame öelda, et reaalsuses see nii ei ole. Kvaliteetse värbamisega vajavad abi ka väikese suurusega ettevõtted, mille HR osakond on väga väike või üldse puudu. Töökuulutuste ostmine erinevatesse portaalidesse ja muud sorti reklaamide tegemine muutub üha kallimaks ja keerulisemaks.  

Loe, kuidas üks meiesugune värbamisagentuur saab abiks olla oma erinevate teenustega:


1. Klassikaline värbamisteenus

Enimtuntud värbamise tüüp aitab ettevõttel leida väikeses koguses vajalike oskuste või isikuomadustega inimesi. Meie rolliks on ettevõttega välja selgitada reaalne ootus töötajatele ja nende oskustele, luua kõik vajaminevad turundusmaterjalid, et leiaksime just õige profiiliga inimesed üles ning kutsume nad vestlusele, et selgitada välja reaalne vastavus otsitavale positsioonile. Kui meie värbajad on selgitanud välja inimese sobivuse, korraldame juba sobivate kandidaatidega intervjuu ettevõttes kohapeal, kus ettevõte saab langetada valiku, kas teda palgata või mitte. 

Värbamise kasu ettevõttele:

 • Ettevõte ei pea kulutama aega kümnete või sadade CVde lugemiskes, vestluste organiseerimiseks ning tagasiside andmiseks kandidaatidele.
 • Ei pea kulutama raha reklaamidele, töökuulutustele või muudele turundustegevustele.
 • Ettevõte kohtub vaid sobilike kandidaatidega.
 • Agentuur teeb kandidaatidele ka isiksuse- ja töökultuuritestid.
 • Värbamisagentuur saab aidata dokumentide vormistamisega (k.a. taustakontrollid, töölepingud ning palju muud).

2. Suuremahuline värbamine, värbamisprojektid

Rätseplahenduse pakkumine ettevõtetele, kellel on suures mahus inimesi piiratud aja jooksul tarvis. Loome koostöös ettevõttega värbamisstrateegia ning tegevusplaani, mille järgi kogu meie meeskond tegutseb. Värbamisprojektidel on üldiselt ka fikseeritud projekti hind vastavalt otsitavate inimeste hulgale, mistõttu ei pea ettevõte muretsema võimalike lisakulutuste eest. Suuremahuliseks värbamiseks saab pidada juba üle 30-40 inimese otsimist ühte ettevõttesse.

Värbamisprojekti kasu ettevõttele:

 • Väga laialdane turunduskampaania agentuuri poolt, kus luuakse maandumisleht, töökuulutused sihtrühmale sobilikesse kanalitesse ning koostöös ettevõttega on võimalik teha ka intervjuusid, töökoha tutvustusi jpm. 
 • Organiseeritakse põhjalikud grupivestlused, kus ühel päeval on võimalik intervjueerida mitmeidkümneid kandidaate.
 • Ettevõte saab ise otsustada, kas soovib sobilike kandidaatidega veel ise kohtuda või tehakse töölepingud kohe agentuuri poolt sobivaks nimetatud kandidaatidega.

3. Tööjõu rentimine

Ühtlasi ka meie agentuuri trump, mis aitab lahendada ootamatud tööjõuvajadused näiteks suurenenud mahtudega tootmisettevõtetes või ladudes. See teenus ei tähenda seda, et meil on riiuli peal inimesed, kelle saame kohe homme tööle saata, vaid seda, et töötaja ei asu tööle mitte ettevõttesse, vaid agentuuri alla. Renditöötaja otsime üles samamoodi, nagu iga teise kandidaadi: loome materjalid, peame vestluse ning hindame sobivust. 

Kuna kandidaat jääb meie alla tööle, vastutame meie ka tema palgaarvestuse ja dokumentatsiooni eest, toetame nõu ja jõuga aidates probleeme lahendada. Seda võimalust kasutavad paljud ettevõtted, kus on hooajaline töömahtude suurenemine või kellel endal puudub huvi või võimekus kõikide töötajate dokumentatsiooniga tegelemiseks. Rendiperiood sõltub ettevõtte vajadusest, kuid üldisel juhul pakume tööjõu rentimist pooleks aastaks või terveks aastaks. 

Pärast rendiperioodi on ettevõttel võimalik otsustada, kas soovib töötajat endale püsivaks töötajaks, pikendada rendiperioodi või pigem ei. Töötaja rentimine tagab ka garantii: töötaja ootamatu kadumise puhul leiame uue inimese tasuta. Kõige lahedam osa sellest teenusest on fakt, et ettevõttel pole ühtegi kulu enne, kui töötaja on tööle asunud: teenuse hind põhineb reaalselt töötatud tundidel, seega on kogu teenus esimese palgapäevani sisuliselt TASUTA. 

Tööjõu rentimise kasud ettevõttele:

 • Paindlikumad võimalused renditöötajate lepingutega toimetamiseks.
 • HR Agencyl on lai andmebaas erinevate oskustega tööotsijatest, mistõttu on sobiva renditöötaja leidmine kiire ja kvaliteetne.
 • Vähem paberimajandust töötaja ümber – agentuur tegeleb puhkusearvestusega ning palgaga.
 • Ettevõte tasub renditöötaja pealt teenuse tasu reaalselt töötatud tundide alusel, mis tähendab, et otsing on ettevõttele täiesti tasuta. 

Värbamisagentuuri teenused
Tutvu ka teenusega siin.

Näeme üha suuremat huvi värbamisagentuuride töö vastu ning seda ka heal põhjusel: ettevõtted kasutavad personaliotsingu teenust, kuna see hoiab ettevõtte ressursse ja aega kokku. 

Kui olete otsimas mõnda üksikut uut töötajat või planeerite ettevõttega suuremaks kasvada mitmekümnete inimeste näol, siis tasub kindlasti tulla meie juurde nõustamisele – aitame välja selgitada reaalsed vajadused ning kandidaatide profiilid, kulu ja otse loomulikult anname paindlikud valikud, mille vahel valida.

Kui värbamisagentuuri teenused pakuvad Sulle huvi, võta julgelt meiega ühendust:

Tatjana Pihlakas
tatjana@hragency.ee
+372 5666 3915