fbpx
07veebr.

Fred Moritz, Turundusjuht.

Kuidas leida tööd, kui ei tea kust oleks mõistlik alustada? Uue töökoha leidmine ja valimine võib osutuda väljakutsuvaks. Seda eriti juhul, kui sa pole ise päris kindel selles, mis see on, mida sa teha soovid. Tõsiasi selle juures on aga see, et kuigi kodus olla on hea, kasvavad ja arenevad kõik teised inimesed oskuste või kogemuste poolest edasi. Seetõttu ongi meil mõned punktid, mis tasub enda jaoks läbi mõelda, et raskel ajal töö leidmine ei muutuks teadmiste puudumise või mugavuse tõttu veelgi raskemaks.

Alustuseks selgita välja, mis on see, milles sa oled hea. 

“I can’t change the direction of the wind, but I can adjust my sails to always reach my destination.”

– Jimmy Dean.

Võta enda ette paber ja kirjuta sellele kõik tugevused, mis suudad enda juures leida. Pane sinna nii pehmed oskused (näiteks suhtlemisoskus, otsusekindlus, kuulamisoskus, iseenda motiveerimine, juhtimisoskus, ajajuhtimine ja stressiga toimetuleku oskus), kui ka rasked oskused (tehnilised oskused, mis professonaalil on). Kui iseenda kohta ei oska kõiki pehmeid väärtuseid välja tuua, tasub alati küsida oma lähedaste käest või endiste kolleegide käest. 

Uuenda oma CV-d põhjalikult

Veendu, et sinu CV oleks valmis saatmiseks. CV peaks kokku võtma sinu kogemuste ajaloo ning andma tööandjale mõista, kas sa sobiksid tema meeskonda. Hea esmamulje loomiseks tasub CV teha üle keskmise hästi: lisa sinna foto, jälgi korrektset grammatikat ning kirjuta iga endise töökoha kohta ka väikene kokkuvõttev tekst, milles räägid oma võitudest ja saavutustest. Nii on tõenäosus tööle saamiseks tunduvalt suurem, kuna sinu CV jätab hea esmamulje. 

Kas sinu CV-l on kõik järgnev olemas?

  • Esinduslik foto hea esmamulje jätmiseks;
  • Põhjalik ülevaade sinu eelnevatest kogemustest koos kirjeldusega;
  • Nimekiri sinu “rasketest oskustest”;
  • Välja toodud “pehmed oskused”;
  • Grammatiliselt korrektne sisu.

Kaalu täiesti uut ametit

Tööturul liigub palju pakkumisi, kus pakutakse töötajale väljaõpet kohapeal. Väga paljud ettevõtted tänapäeval on nõus investeerima inimese arengusse. Kui oled senini töötanud näiteks teenindajana, siis oleks põnev katsetada tööd modernses tootmisettevõttes või tehases, kus tublidele ja hea suhtlemisoskusega inimestele pakutakse võimalust areneda tiimijuhtideks või kontoritöötajateks. Seejuures pole tarvis teha muud, kui töö selgeks õppida juhendaja juhendamisel ning end tõestada proaktiivse inimesena. 

Kuidas leida tööd värbamisagentuuri abiga?

Kui sina ise ei ole päris kindel, mis võiks olla see töö, mis sinu oskustega sobib, kaalu ka värbamisagentuuridega ühenduse võtmist. Neil on võimalik sinu CV-d analüüsides välja selgitada, kas mõni avatud tööpakkumine võiks sulle sobida. Pärast vabas vormis intervjuud on tihtipeale võimalik käia ka töökohaga tutvumas enne, kui end tööga päriselt seod. 

Töötukassa spetsialistid on sinu jaoks olemas

Eesti Töötukassa töötajad on samuti hästi kursis tööandjate pakkumistega ning oskavad hästi suunata ja toetada sinu arengut, et leida omale töökoht. Nende kaudu on võimalik käia täiendkoolitustel ning oma raskeid oskusi arendada, mistõttu tasub kindlasti seda kaaluda, kui tunned, et oled seisaku ees. 

Avalikud töökuulutused tööportaalides

Tööportaalised avalikustatud töökuulutused aitavad tihtipeale leida inspiratsiooni uue töö jaoks. Näiteks vaadates kategooriaid või statistikat on sul võimalik välja selgitada, millises valdkonnas on suurim tööjõupuudus. Seetõttu võib nendest valdkondadest saada ka töötamiseks parimad tingimused: palk, väljaõpe ja heaolu. Avalikud töökuulutused on tihtipeale kokku pandud kopeerides vanasid või teisi töökuulutusi, mistõttu ei tasu alati kõikidest nõudmistest väga tugevalt kinni võtta: tööandjad on tihtipeale nõus nõudmisi töötajale alla tooma, kui töötaja on väga heade pehmete oskustega. 

Kuidas leida tööd sotsiaalmeedia abiga?

Tõenäoliselt kõige kiirema info uutest vabanenud töökohtadest saab tutvuste kaudu, kuid teisel kohal on sotsiaalmeedia kanalid. Ettevõtted postitavad oma otsingud Facebooki, LinkedIni ja teistesse kanalitesse, kuna nende kanalite kaudu levivad hästi inimesed, kes võivad olla nende ettevõttega liitumisest huvitatud. Liitu ka populaarseimate tööotsijate gruppidega ning jälgi seal ilmuvaid töökuulutusi. Eestis on näiteks populaarseks kujunenud grupid “Tööpakkumised Tallinnas ja Harjumaal” (34.6K liiget) ja Töökuulutused Eestis (52.2K liiget). Lõime ise äsja uue tööpakkumiste ja tööotsijate grupi, kuhu on oodatud kõik, kes tunnevad huvi tootmistöö vastu. Leiad selle siit: Tööpakkumised Harjumaal | Liinitööd | tootmine | Tehased | Töökuulutused

Võta ise ühendust soovitud ettevõttega

Kui sa oled kuulnud oma tuttavatelt mõne ettevõtte kohta head sõna ning sooviksid ka väga sinna tööle minna, siis ära karda neile kirjutada. Saada neile oma CV viisaka kaaskirjaga ning kui neil tekib vajadus sinusuguse inimese järele, on neil kohe üks inimene olemas, kelle poole pöörduda, mistõttu võib isegi hästi ajastatud e-mail ära jätta suurema värbamiskampaania. 

Ütle valjult välja, et oled tööotsinguil

Kui soovid tööd, siis tasub sellest kindlasti valjult rääkida. Ütle seda oma sõpradele ja lähedastele. Tee sellekohane postitus sotsiaalmeediasse ning uuenda oma CV-d tööotsingu portaalides. Nii saavad inimesed, kellel on tööd pakkuda, sind ka kenasti üles leida.

Pärast intervjuud

Kui soovid endast eriti head muljet jätta, tasub pärast intervjuud saata ettevõttele oma tagasisidest või muljetest kiri. Näiteks on väga hästi tervitatud e-mail, kus tänatakse intervjuu eest. See saadab ettevõttele signaali, et toimunu oli sinu jaoks oluline, oled hea suhtleja ning tuletad end taaskord neile meelde. 

Kuidas leida tööd? Niimoodi lugedes ei tundugi nagu keeruline olevat, ega ju? Kui otsid tööd tootmisvaldkonnas või sooviksid ümberõpet täiesti uue ameti peale, siis võta ühendust meiega HR Agencys või vaata praegu saadaval olevaid tööpakkumisi. Leiame sulle sobivaima töö ning võid juba 3 päeva pärast tööle minemas olla. Loe ka teiste poolt esitatud korduma kippuvaid küsimusi siit.