fbpx
22juuli

HR Agency Personalijuht Tatjana Pihlakas annab 10 soovitust, kuidas uuel tööl alustamine oleks positiivne kogemus nii Sinule, kui ka tööandjale. Loe soovitusi ning mõtle, kas oled ise uut tööd alustades käitunud samamoodi?

1. Mine esimesel päeval veidi varem tööle

Jõua esimesel tööpäeval 10-15 minuti varem kohale. See jätab sinust tööandjale hea esmamulje ning hommikused ootamatused ei varasta väärtuslikku tööaega.

2. Tutvu põhjalikult oma dokumentidega

Loe korralikult läbi tööleping, tööohutuse juhendid ja ametijuhendid. See on oluline, sest pärast ei tule sulle üllatusena ettevõtte üldine korraldus või sinu tööülesanded. Kindlasti jälgi ka, et lepingus oleks igal leheküljel allkiri.

3. Küsi esimesel päeval kohe kellegi kontaktandmeid.

Võta koheselt juhi kontaktnumber, kellele sa vajadusel saad helistada. Juhul kui sa jääd haigeks või hilined tööle, siis saad sa koheselt sellest teavitada.

4. Välju kodust 5-10 minutit varem, kui sa planeerisid.

Arvesta sellega, et teel võivad olla ehitustööd, ummikud või muud takistused. Astu kodust natukene varem välja, et jõuda ikka õigel ajal tööle.

5. Kui esimesed päevad tunduvad liiga rasked, ära kiirusta tööst loobuma

Esialgu ära tee ennatlikke järeldusi uue töökoha ja kollektiivi kohta ja ära hakka kohe uut töökohta otsima, isegi siis, kui midagi ei meeldi. Nagu näitab praktika, uue tööga harjumiseks kulub kuni 2-3 nädalat. Harjud nii emotsionaalselt kui ka füüsiliselt.

6. Kui tekivad küsimused, ära häbene vaid küsi julgelt

See näitab, et sul on töö vastu huvi, tahad õppida ja töö kvaliteet on sinu jaoks oluline.

7. Sea endale eesmärgid

Pane ise või koos ülemusega endale eesmärgid, mille täitmisel saad endale öelda, et oled oma tööga hästi hakkama saanud. See motiveerib tegutsema ning annab tööl selged sihid.

8. Ole seltskondlik

Suhtle töökaaslastega, sest see lihtsustab sisseelamise perioodi. Nii leiad uued sõbrad ja hakkad kiiremini nautima oma uut töökohta.

9. Ole positiivne

Alati suhtle nii kolleegidega kui ka juhiga viisakalt. Ära unusta elementaarset viisakust isegi siis, kui tunned et lähed närvi. Sinu positiivne suhtumine inimestesse ja huvi nende vastu aitavad sul kiiresti võita uute kolleegide poolehoidu ilma, et peaksite selleks palju vaeva nägema.

10. Võta lisatööülesandeid alati nagu kogemust!

Ära mõtle “miks mina!?” vaid mõtle parem, kuidas saad selle ära teha.

Lisa kommentaar